Як відшкодовуються витрати на проїзд громадським транспортом у відрядженні


◦ Трудовi вiдносини
◦ Відрядження
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Оплата відрядження
◦ Офіційні роз’яснення
48

20.05.2025

В ІПК від 06.05.2025 р. № 2485/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК ДПУ відповідає на такі запитання щодо відшкодування витрат на проїзд громадським транспортом у відрядженні:

1. Чи є транспортний квиток на проїзд автомобільним транспортом, оформлений з порушенням вимог, встановлених наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про затвердження форм проїзних документів на проїзд пасажирів на маршрутах загального користування» від 31.05.2024 р. № 502 (наявні не всі обов’язкові реквізити, заповнений не друкованим способом), документом, що підтверджує витрати працівника у відрядженні на проїзд до місця відрядження та у зворотному напрямку, які підлягають відшкодуванню працівнику Товариства?

2. Відповідно до ст. 121 КЗпП працівники, направлені у відрядження, мають право на відшкодування понесених витрат. Якщо працівником Товариства надається проїзний квиток, який підтверджує витрати на проїзд, але не відповідає встановленій законодавством формі (не має всіх обов’язкових реквізитів, заповнений не друкованим способом), такі витрати підлягають відшкодуванню з включенням суми компенсації до оподатковуваного доходу працівника чи підлягають відшкодуванню без оподаткування?

3. У якому порядку підлягають відшкодуванню витрати, понесені працівником у відрядженні, на проїзд міським транспортом загального користування (тролейбус, автобус, трамвай, метро тощо) у разі наявності лише розрахункового документа (платіжна інструкція або квитанція, виписка банку – емітента платіжної картки та/або відомості з рахунку) з рахунку банку – емітента платіжної картки, з якої здійснювалися ці розрахунки, який підтверджує оплату проїзду?

У відповідь на запитання 1 і 2 зазначається, що якщо зазначений транспортний квиток не відповідає вказаним вимогам, то сума відшкодування вартості такого квитка включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків з відповідним оподаткуванням.

У відповідь на запитання 3 зазначається, що якщо платник податків (працівник) для проведення розрахунків застосував платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, то вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітований такий платіжний інструмент.


Від редакції

З огляду на відповідь на запитання 1 і 2 цікаво було б дізнатися, чи можна підтверджувати витрати готівки товарним чеком? Хтось знає нормативний акт, яким затверджено його форму та зміст?



Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП