Чи можна не подавати пусту звітність з ЄСВ


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО
◦ Офіційні роз’яснення
20

16.05.2025

В ІПК від 04.04.2025 р. № 1823/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК ДПСУ роз’яснює, що у разі якщо протягом звітного податкового періоду юридичною особою (роботодавцем) не здійснювалося нарахування (виплата) доходу на користь фізичних осіб (працівників), то обов’язку щодо подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску в такої юридичної особи не виникає.

Закінчується ІПК застереженням: індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися лише платником податків, якому надано таку консультацію. І це саме такий випадок.

На нашу думку, якщо протягом звітного податкового періоду юридичною особою (роботодавцем) не здійснювалося нарахування (виплата) доходу на користь фізичних осіб (працівників), то така юридична особа може не заповнювати і не подавати додаток 4ДФ, а от додаток Д1 слід подавати незалежно від того, чи нараховувалися і виплачувалися доходи на користь працівників.

 

Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО

 

 

Державна податкова служба України

Індивідуальна податкова консультація

від 04.04.2025 р. № 1823/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

Щодо подання пустої звітності з ЄСВ

 

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення (...) щодо практичного застосування норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.

Платник податку просить надати йому індивідуальну податкову консультацію з питання необхідності подання пустої єдиної звітності з  податку на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.

Пунктом 4 частини другої ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464), встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність, у тому числі про основне місце роботи працівника, про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України. Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4.

Враховуючи викладене, у разі якщо протягом звітного податкового періоду юридичною особо (роботодавцем) не здійснювалося нарахування (виплата) доходу на користь фізичних осіб (працівників), то обов’язку щодо подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску у такої юридичної особи не виникає.

Відповідно до п. 52.2 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП