У листі від 04.07.2025 р. № 722/2/99-00-24-03-01-02 ДПСУ надала роз’яснення щодо документального підтвердження права на застосування ставки ЄСВ 8,41 % до доходу осіб з інвалідністю. Ключовий момент роз’яснення — що означає ««належним чином засвідчений» витяг з рішення ЕК.
У статті «Як підтвердити право на пільгову ставку ЄСВ» у журналі «Заробітна плата» № 6/2025 ми припускали, що «належним чином засвідчений» витяг з рішення експертної команди — це або підписаний електронним підписом витяг, що надійшов на електронну пошту особи (його роздруківка), або підписаний лікарем (та засвідчений печаткою за наявності) витяг, наданий особі в паперовій формі.
У друкованому номері журналу «Заробітна плата» № 6/2025 ми розміщували також роз’яснення МОЗ про те, що робити з витягом з рішення експертної команди, який надійшов на електронну пошту. У ньому йшлося про те, що якщо завантажити отриманий PDF-файл, система покаже, що документ підписано печаткою МОЗу, вкаже сертифікат та дату накладення підпису. Особа може завантажити протокол перевірки, у якому буде зазначено, що документ є дійсним. І якщо установа або організація, куди особа має намір подати документ, вимагає офіційне підтвердження автентичності, протокол перевірки є додатковим підтвердженням, що цей документ дійсно підписаний МОЗ.
У кінцевому результаті МОЗ резюмувало, що подати витяг з рішення експертної команди можна у двох форматах:
- в електронному вигляді — просто надіслати PDF-файл в установу. Він є повноцінним юридичним документом;
- у паперовому вигляді — роздрукувати документ. Якщо установа вимагатиме перевірку його автентичності, можна показати протокол перевірки.
У листі від 04.07.2025 № 722/2/99-00-24-03-01-02 ДПСУ, вважаємо, повторює роз’яснення МОЗ. Втім, судіть самі.